Detail odborné přípravy

zpět na přehled odborné přípravy

15. června 2011

taktické přeshraniční cvičení

Polanica-Zdrój

Ve středu 15. června kolem 11. hodiny došlo v polském městě Polanica-Zdrój k dopravní nehodě cisterny převážející nebezpečnou látku s autobusem plným fotbalových fanoušků mířících na evropský šampionát. Záchranu raněných komplikoval únik chemikálie z havarované cisterny,a tak aby se zabránilo šíření toxických par bylo nasazeno několik vodních clon. Policie musela kromě řízení dopravy také uklidňovat nezraněné fanoušky z autobusu. Taktického cvičení s tímto námětem se zúčastnila i naše jednotka. Úkolem bylo společně s hasiči z Broumova zřízení čerpacího stanoviště u nedaleké řeky pomocí plovoucích čerpadel a zabezpečení plynulé dodávky vody. Cvičení se vydařilo a ukázalu podobu možné přeshraniční pomoci u rozsáhlých zásahů.

KSH Královéhradeckého kraje: fotografie