Vybavení jednotky

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Nový Hrádek má v současné době k dispozici jedno zásahové vozidlo. Další vybavení jednotky tvoří požární příslušenství a technické prostředky pro zdolávání požárů i technických zásahů a také osobní výstroj hasičů, která zajišťuje jejich ochranu.

Mobilní požární technika

Cisternová automobilová stříkačka

CAS 20/4600/300 - S2R T815-2 4x4.2
ve službě od 7. května 2011

Mobilní požární technika]

Jedná se o automobil určený pro přepravu šestičlenného požárního družstva a hasebních prostředků pro požární zásah vodou nebo pěnou při použití nízkého nebo vysokého tlaku vody. Cisterna byla pořízena v rámci projektu "Spolupráce hasičských jednotek v česko-polském příhraničí, modernizace jejich vybavení a vzájemná pomoc při krizových situacích".
Je vybavena výkonným motorem splňujícím emisní normu EURO V, převodovkou s poloautomatickým řazením s 14 stupni vpřed a dvěma vzad. Čtyřkolový podovozek umožňuje rychlý pohyb po silnicích, ale také jistotu v terénu s využitím náhonu na všechna kola včetně uzamčení diferenciálů. Nadstandardní zásoba hasiva je velmi důležitá pro efektivní zahájení hasebních prací před dojezdem dalších jednotek.

Technické a taktické údaje:
pohotovostní hmotnost12 000kg
celková hmotnost18 000kg
délka7 700mm
šířka2 550mm
výška3 100mm
motor - vznětový, přeplňovaný, vzduchem chlazený
počet válců8
zdvihový objem12 667ccm
výkon325kW
točivý moment2 100Nm
maximální rychlost120km/h
zásoby hasiva
nádrž na vodu4 600l
nádrž na pěnidlo300l
čerpací zařízení
průtok nízkotlaké části (10 bar)2 000l/min
průtok vysokotlaké části (40 bar)250l/min
vývěva - pístová, automatická
další příslušentství
lafetová proudnice (vodní dělo)
asanační lišta (pro hašení za jízdy)
osvětlovací stožár (4 x 500 W)

Dopravní automobil

DA-L1Z
ve službě od 18. září 2017

Mobilní požární technika]

Jedná se o dopravní automobil určený pro přepravu jednotky požární ochrany, pro evakuaci osob a nouzové zásobování obyvatel při mimořádných událostech. Vozidlo jsme získali v rámci projektu "Pořízení nového dopravního automobilu pro evakuaci osob a nouzové zásobování obyvatel obcí pro JSDH Nový Hrádek".
Automobil umožňuje přepravu až 9 osob. Všechna sedadla jsou vybavena vlastním bezpečnostním pásem, šest z nich lze jednotlivě vyjímat či přemisťovat dle potřeby v interiéru vozidla, a tak volit mezi přepravní kapacitou pro osoby nebo pro náklad. Výbavu tvoří hasicí přístoje, lékárnička, ruční vyprošťovací nástroj, svítilny a radiostanice. Taktické možnosti vozidla lze rozšířit použitím přívěsu dle potřeby.

Technické a taktické údaje:
provozní hmotnost3 500kg
maximální hmotnost přívěsu2 500kg
délka5 981mm
šířka2 059mm
výška2 700mm
motor - vznětový, přeplňovaný, vodou chlazený
počet válců4
zdvihový objem2 000ccm
výkon96kW
točivý moment385Nm
maximální rychlost135km/h

Přívěsná přenosná stříkačka

PPS 12 R
ve službě od roku 1969

Mobilní požární technika]

Přívěsná přenosná stříkačka se skládá z přenosné motorové stříkačky PS - 12 R a přívěsu se skříňovou karosérií, kde je uložena společně se základním požárním příslušenstvím. PPS je určena pro nasazení při rozsáhlých požárech ve špatně dostupném terénu pro zásobování vodou z volného zdroje. Přívěs je určen pro tažení nákladním automobilem případně traktorem, samotná motorová stříkačka PS 12 je přenosná čtyřmi osobami.

Technické údaje:
pohotovostní hmotnost480kg