Vybavení jednotky

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Nový Hrádek má v současné době k dispozici jedno zásahové vozidlo. Další vybavení jednotky tvoří požární příslušenství a technické prostředky pro zdolávání požárů i technických zásahů a také osobní výstroj hasičů, která zajišťuje jejich ochranu.

Historická a bývalá technika

Cisternová automobilová stříkačka

CAS 25 - Škoda 706 RTHP
ve službě od 16. července 1987 do 7. května 2011

Historická a bývalá technika]

Cisternová automobilová stříkačka CAS 25, je požární automobil určený k zásahu při požáru v místech s nedostatkem vody. Cisternovou automobilovou stříkačku tvoří podvozek Š 706 RTHP, trambosová karoserie pro osmičlennou posádku, nádrže na vodu a pěnidlo, čerpací zařízení a ukládací prostory pro požární příslušenství.
Podvozek je vybaven připinatelným náhonem předních kol a uzávěrkami. K přenosu hnací síly od motoru slouží pětistupňová převodovka. Výkon motoru, jednookruhový vzduchový brzdový systém a vzduchem ovládaný posilovač řízení omezují dynamiku vozidla při jízdě k zásahu a kladou vysoké nároky na koncentraci a zkušenost řidiče i neustálou údržbu. Přesto nás vozidlo nikdy nezradilo a vždy splnilo svůj úkol.

Technické a taktické údaje:
hmotnosti
pohotovostní hmotnost9 200kg
celková hmotnost13 500kg
rozměry
délka7 550mm
šířka2 435mm
výška2 870mm
motor - vznětový, vodou chlazený
počet válců6
zdvihový objem11 781ccm
výkon118kW
točivý moment700Nm
maximální rychlost85km/h
zásoby hasiva
nádrž na vodu3 500l
nádrž na pěnidlo200l
čerpací zařízení
průtok nízkotlaké části (8 bar)2 500l/min
vývěva - ručně ovládaná, plynová (na spálené plyny)
další příslušentství
lafetová proudnice (vodní dělo)
asanační lišta (pro hašení za jízdy)
osvětlovací stožár (4 x 500 W)

Dne 4. června 2011 si cisternu odvezli členové SDH Stvolínky (okres Česká Lípa), kterým by měla nadále sloužit k ochraně zdraví i majetku tamních obyvatel.

Přípojná motorová stříkačka

Stratílek 262-K
vyrobena v roce 1939 firmou Stratílek Vysoké Mýto

Jedná se o první motorovou stříkačku, kterou náš sbor disponoval. Dochovala se v poměrně dobrém stavu, pouze s kosmetickými úpravami. V roce 2010 prošla během příprav oslav 130 let od založení sboru podrobnou prohlídkou a údržbou. Motor, čerpadlo i vývěva stříkačky jsou funkční, což jsme předvedli při ukázkách historické techniky.

Technické a taktické údaje:
motor - zážehový dvoudobý, čerpanou vodou chlazený
počet válců2
zdvihový objem910ccm
výkon19kW
čerpací zařízení
jmenovitý průtok1 000l/min
vývěva - ručně ovládaná, rotační šoupátková

Koněspřežná stříkačka

vyrobena v roce 1897 firmou R. A. Smékal Smíchov

Jedna ze dvou stříkaček, které byly dlouhá léta uschovány v hasičské zbrojnici na Dlouhém. Při přípravách oslav 130. výročí založení sboru byla důkladně repasovány písty čerpadla a pročištěny všechny armatury. Také bylo vyrobeno nové čalounění a provedeny základní opravy podvozku. Dvoupísté čerpací zařízení, které obsluhovalo šest mužů, dokáže čerpat vodu přímo z volného zdroje vody nebo z vlastní nádrže. Stříkačka je nyní plně funkční a vidět ji můžete při slavnostních příležitostech či ukázkách.