2. září 2017

Nepříznivá předpověd počasí i neslavné sportovní výsledky našich družstev provázely přípravu již 13. ročníku námi pořádané soutěže v požárním útoku. Alespoň počasí se naštěstí umoudřilo a tak první zářijovou sobotu ve 13 hodin stálo na nástupu celkem 20 družstev, která se přijela poprat o body do Náchodské hasičské ligy.
   Naše družstvo mužů startovalo jako obvykle první a vcelku zdařilý pokus dokončilo v čase 28,78 s. Tím pro něj začalo napínavé sledování, jakých výsledků dosáhnou ostatní. K překvapení všech diváků, soupeřů a hlavně našemu vlastnímu však žádné další mužstvo tento čas nepřekonalo a my jsme tak po pěti letech a potřetí v historii mohli slavit vítězství na domácí trati.
   Po zkrácení dráhy zahájilo ženské družstvo svoji kategorii. Poprvé v letošní sezóně nastoupilo s oběma vlastními proudařkami. Předchozích šest závodů si muselo vždy alespoň jednu půjčovat. Svůj pokus dokončilo v čase 46,30 s a obsadilo devátou příčku. Nejlépe si mezi ženamy vedlo družstvo z Blažkova A, které zvítězilo s časem 27,57 s.
   Díky dobrému organizačnímu zajištění i disciplíně všech zúčastněných proběhla celá soutěž hladce a plynule. Po celou dobu na ni dohlížel starosta městyse, který při závěrečném vyhlášení rozdal soutěžícím diplomy a věcné ceny.

Náchodská hasičská liga: videogalerie