3. září 2016

První víkend v září jsme i letos uspořádali jednu ze soutěží Náchodské hasičské ligy. Na našem cvičišti jsme přivítali 12 mužských a 10 ženských družstev.
   Domácí mužské družstvo soutěž zahájilo. Pěkně rozběhnutý pokus skončil v čase 30,44 s s rozdílem přes tři sekundy mezi levým a pravým proudem. Takový výsledek bohužel stačil až na 9. místo v celkovém hodnocení. Poháry si rozebrala družstva z Nahořan za výkon 26,47 s, z Vršovky za 27,33 s a z Bukovice za 27,57 s.
   Spokojenější než muži mohly být se svým výkonem domácí ženy. Svůj pokus dokončily v čase 27,65 s a o pouhé tři setiny sekundy je v průběhu zbytku odpoledne dokázaly předběhnout jen soupeřky z Kramolny, který zvítězily s časem 27,62 s. Pomyslnou bednu doplnily s odstupem přes dvě a půl sekundy ženy z Bohuslavic, když dosáhly času 30,06 s.
   Dobu čekání na výsledky zkrátil souboj rodinných klanů Peterovců a Sušenek o nadvládu nad předměstími Blažkova. Minimálně na další rok ji jasným vítězstvím získali Peterovci.
   Po soutěži nás čekal úklid areálu a zasloužené přátelské posezení.