6. září 2014

Patnáct družstev mužů a dvanáct družstev žen dorazilo během slunečného odpoledne na naši soutěž. I letos jsme pro ně připravili novinku, tentokrát v podobě nové dlážděné základny a nástřikové čáry v maximální možné vzdálenosti 90 metrů od stroje.
   Po úvodním nástupu zahájilo soutěž tradičně naše družstvo. I přesto, že se nervozita z domácího prostředí projevila zaváháním na koši a na béčkách, dosáhli jsme času 27,32 s. Ten dokázalo překonat pouze družstvo Nahořan výkonem 26,40 s. Nejlepší nástřik v čase 25,21 s předvedl proudař z Bukovice, která uzavřela první trojici.
   Ženskou kategorii zahájilo družstvo NOVA solidním pokusem v čase 30,50 s, díky kterému skončilo celkově páté. Druhé domácí družstvo soutěž uzavíralo. Podařený útok znamenal opět vylepšení letošního maxima na druhou příčkou s časem 27,47 s. Zvítězily ženy z Kramolny, třetí místo obsadila Vršovka.
   Slavnostní vyhlášení výsledků narušil nejprve mírný, později hodně nepříjemný déšť, který jej proměnil doslova v úprk nastoupených družstev. Následoval přechod silné bouřky s kroupami, která letošní ročník soutěže ukončila.

Hasiči Blažkov: videogalerie
Náchodský deník: reportáž