6. září 2008

Příjemné letní počasí provázelo v sobotu 6.9.2008 další soutěž seriálu Náchodské hasičské Primátor ligy, která se pod názvem "O pohár starosty městyse" konala zde na Novém Hrádku. Na zahajovacím nástupu se sešlo 16 mužských a 8 ženských družstev. Jak bývá zvykem, startovalo jako první družstvo pořádající. Poctivý trénink, podpora diváků i trocha štěstí pomohly domácím, časomíra se po dokončení jejich soutěžního pokusu zastavila na hodnotě 27,33 s. Tento čas nedokázal již nikdo ze soupeřů pokořit a tak družstvo Nového Hrádku poprvé ochutnalo vítězství v mužské kategorii. To posunulo domácí družsvto na třetí pozici v průběžném hodnocení NHPL. Družstvo "VIP" obsadilo s časem 35,4 s devátou příčku. První startující ženské družstvo - Nový Hrádek "NOVA" nemělo příliš štěstí a s časem 40,83 s získalo šestou příčku. Lépe se zadařilo druhému domácímu ženskému družstvu, které nastříkalo v čase 29,07 s a vystoupilo na stříbrnou pozici, jež jim přinesla dvoubodové vedení v průběžném hodnocení ligy.

Videa: