Detail činnosti sboru

zpět na přehled činnosti

28. října 2018

100 let samostatné Československé republiky

V neděli 28. října jsme se připojili k oslavě 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky, kterou zorganizovalo vedení městyse spolu s ostaními místními spolky a organizacemi.
   Po mši a úvodním proslovu vystoupil v kostele dětský sbor. Poté se všichni přesunuli k pomníku padlých na náměstí, kde byl položen pamětní věnec a následně byla v parku zasazena pamětní lípa.
   Po přesunu do obnovené třešňové aleje Na Farách byl odhalen nově vystavěný pískovcový pomník připomínající 100 let samostatného československého státu. Závěr slavnostního setkání proběhl v sokolovně, kde bylo připraveno malé občerstvení a také výstava Pevnost Československo, kterou zajistil Spolek vojenské historie Borová.